לימודי ציור

שגיאה, יש לוודא כי כל השדות מלאים ונכונים
תודה, פרטיך נשלחו בהצלחה.

ההסכמה ללמוד היא ההסכמה להיפרד מהקסם, לעבור מהקהל
אל הבמה. לעבור ממצב של התבוננות והתפעלות לשלב של עשייה, ניתוח והבנה.

בסיס רב ממדי סביב הקורסים בציור קיימת מעטפת של קורסים משלימים המעניקים עומק מקצועי. קורס רישום קונסטרוקטיבי המכין את התלמיד ליכולת רישום גופים תלת ממדיים, גיאומטריים ואורגניים, מיומנות הדרושה לצייר לשם המחשת רעיונותיו לעצמו ולזולת.  קורס קומפוזיציה אנליטית המפתח את ראיית המרחב ואת ניתוח יחסי הגומלין של מרכיבי היצירה. קורסים בשירה, מוזיקה, חשיבה דיגיטאלית ועוד, מרחיבים את היריעה אל מושגים משותפים לאמנות הפלסטית ולאמנויות אחרות וקורס תולדות האמנות, בגישה ייחודית לבית ספר בסיס.

בסיס להרחבת אופקים תלמידי המסלול לציור לומדים גם קורס 

מה הדבר ההופך פיסת נייר או בד - לציור? מה המקום של הידע מול האינטואיציה ואיך מפתחים ביטחון ואומרים מחדש את מה שכבר נאמר? איך צוברים את הידע מבלי להשתעבד לו ואיך משלבים ידע ואינטואיציה ויוצרים את הקסם מחדש?

בסיס לציור מסלול הציור של בסיס מציע תוכנית לימודים ייחודית. בשנתיים הראשונות לומדים  תלמידי מסלול הציור שלושה קורסי יסוד מקבילים אצל מורים,
אמנים בכירים, השונים בגישתם אך מאוחדים במטרה, ומאפשרים מבט
רחב ומקיף על תחום הציור. גישה זו מעודדת את התלמיד כבר בתחילת דרכו, לבחור לעצמו את המקום והדרך שלו.

 

  • 142200940754c2243fe39cd674763-min
  • 142200940854c22440a3676443947-min
  • 142200940954c224410cf00131570-min

יסודות הפיסול וקורס יסודות הצילום. אלה מסייעים להם להתמצא בעולם של יצירות רב תחומיות, ולפתח חשיבה גמישה וחוצה מחיצות בין תחומים.
 על מנת לסייע לתלמידים להפיק את המירב מהלימוד המפורט לעיל, נוצר בבסיס תחום עיוני ייחודי שמטרתו הרחבת הדעת על ידי אינטגרציה של החומר הנלמד בכל המסגרות. פעילות
זו תתיחס לכל המחלקות גם יחד,
תקשר ביניהן, ובינן לבין עולמות תוכן קרובים ורחוקים.

בסיס לדרך שלך בשנות הלימוד המתקדמות נוטה
המשקל יותר ויותר אל הבחירות האישיות של התלמידים, על פי הרצון והכיוון הנבחר של כל תלמיד ובליווי צמוד והדרכה אישית של צוות המורים. במחלקה ילמדו בכירי האמנים והמרצים בעלי הישגים רבים.
הלימודים יתקיימו בבניין החדש בסביבת לימוד ועבודה מהמתקדמות בתחום.

הרבה זוויות, בסיס אחד

המסלול ללימודי ציור

מסלול ציור שנה א'

vdfvdfvdf

יסודות הציור
פיתוח דיסציפלינת הציור ומרכיביו. הצבע הוא המרכיב המרכזי בקורס העוסק במשמעות הצבע, דיאלוג בין כתם לכתם, בין קו לכתם, הרמוניה, דיסהרמוניה. איזון וחוסר איזון. צבע כחומר ממשי, צבע כחומר היוצר אשליה. הקורס מתנהל כסדנא מודרכת ועוסק בלימוד טכניקות עבודה, בחירת פורמט וגודל, חומרי עבודה ושילובם.
תוכנית רב תחומית
השלד הרעיוני הבסיסי של הקורס נשען על ספרו של הסופר איטאלו קאלווינו: Six Memos for the Next Millennium. במבט הנמתח מאופק לאופק, קלווינו מתאר בספרו- בלשון הנתמכת במיתוסים, בקטעי ספרות, שירה והגות- חמישה ערכים המייחדים את הספרות. הערכים שקאלווינו דן בהם קשורים באפשרויות האקספרסיביות, הקוגניטיביות והדמיוניות האצורות בספרות. במהלך הקורס נבחן כיצד כל אחד מהערכים מקבל ביטוי ביצירות אמנות מודרניות בדיסציפלינות השונות ובמפגש שביניהן. הערכים השונים ישמשו פריזמות דרכן ייחשף ריבוי פניו של היחס אמנות-עולם.
יסודות הציור
סקרנות וערנות. חשיפה לעולם ולסביבה משמשת כחומר גלם לעבודה. פיתוח ההבנה שהאמנות היא ממש כאן ולא בעולמות עליונים, היא נמצאת בפחי ומטמוני האשפה כמו גם בארמונות בדולח ובפסגות מושלגות. בקורס מתנהלות שיחות פתוחות על אמנות ועל החיים. העבודה הינה חזות הכל והיא תלוית אינטואיציה הנשענת על מחשבה וידע שנצבר.
שירה
שירה– מאיר ויזלטיר
יסודות הציור
מבוא לציור. חשיפה לגישות תיאורטיות מגוונות לתורת הצבע ולהדגמת התיאוריות הלכה למעשה, לימוד ופיתוח יכולת הציור בצבעי שמן, וטיפוח הדמיון והיצירתיות של הסטודנט. ההבעה הרגשית של הצבע, החוקים הפיסיקאליים של התפיסה החזותית, ההתאמה בין צורה לצבע ומבנה טונלי של הציור.
מוסיקה
הסאונד והטיפול בו תופס מקום מרכזי באמנויות הפלסטיות, במדיות הדיגיטליות, בקולנוע, טלוויזיה ותאטרון. עולם הסאונד פתוח לכל מי שבידו מכשיר הקלטה, טלפון סלולרי או מחשב. בקורס מתייחסים לסאונד כאל חומר פיסולי. לומדים להקליט ולהשתמש בו כמלווה לאימאג'ים ותוכן קולנועי, תוהים על טיבו ובונים אותו מחדש. כל מה שנחוץ הוא זוג אוזניים סקרניות ורצון ליצירה עצמאית.
יסודות הפיסול
הקניית שלבי עבודה בתהליך יצירת הפסל, היכרות ראשונית עם מסורת הפיסול, התבוננות והפשטת הצורה, כולל יסודות של מבנה גוף האדם, ראש אדם, יחסים ועוד. יצירת פסל, על כל שלביו; החל מסקיצות, דרך דגמים, בחירת החומר המתאים וביצוע הפסל.
תולדות האמנות במבט עכשווי
הקורס עוקב אחרי ההיסטוריה של האמנות משחר בריאת הייצוג ועד האמנות העכשווית דרך תחומי עניין ומוטיבציות ליצירה, יצירות מופת ואמנים מרכזיים. הכרת עמדות ומכנזמים אמנותיים, שמלווים אותנו עד היום כמו גם כאלו שנעלמו מבמת האמנות וברור מה מקומה של האמנות העכשווית אל מול אלו.
רישום / קליגרפיה
פיתוח יכולת הרישום והציור באמצעות התייחסות למיקום ולמרחב, לקו ולכתם, לצורה ולצבע, למקצב ולתנועה, לתחושה ולהבנת הקומפוזיציה. חיבור והטמעה של יסודות הרישום והציור.
תולדות הצילום
ההיסטוריה האנושית כפי שהיא נחוות מבעד ליצוגיה הויזואלים ב-180 השנים האחרונות. ההיסטוריה החבויה באלבומי המשפחה, בארכיוני המשטרה, במחסניהם של מוזיאונים לטבע, לאנתרופולוגיה וכמובן לאמנות ואומנות. הקורס פורס גישות שונות, תוך הצפת שאלות מרכזיות בנוגע ליחסיהם המורכבים של הצילום והאמנות, לשינויי המרחב והזמן בעקבות המצאת המדיום החדש וליחסים פוליטיים ומגדריים המשתקפים מבעד לייצוג הצילומי.
קומפוזיציה
קומפוזיציה (מיחבר) היא היחסים בין האובייקטים השונים לבין עצמם ובינם לבין המסגרת או המרחב בו הם נמצאים ומהווה כלי משמעותי להעברת רעיון, תחושה או מסר. הקניית הבנה והכרות מעשית עם הכלים הדו מימדים של האמנות החזותית: קו, כתם וחלל, וליישם את תהליך המעבר מדו מימד לתלת מימד.

סגל המרצים

המסלול ללימודי ציור

הדס רוזנברג ניר

הדס רוזנברג ניר

פיסול קרמי

יורי כץ

יורי כץ

ראש מסלול ציור

אירית דגני רז

אירית דגני רז

רכזת לימודים עיוניים

מקס גורביץ'

מקס גורביץ'

רישום קונסטרוקטיבי

לאו ריי

לאו ריי

ציור וקליגרפיה

פיטר שטיבלמן

פיטר שטיבלמן

קומפוזיציה

אפרת קליפשטיין

אפרת קליפשטיין

מנהלת תכניות לימוד

.

.

צור קשר

רחוב המדע 14 איזור תעשיה הרצליה

טלפון 3184*

אתר זה הינו ארכיון לפעילות בית הספר ומרכז התרבות "בסיס לאמנות ותרבות". המוסד נסגר בשנת 2020. אישור